KANCELARIA USŁUG PRAWNYCH
Kategorie: Wszystkie | O autorze
RSS
poniedziałek, 21 kwietnia 2008
Pracodawca - pracownik, a podatki z pracy za granicą.
Pracodawcy zawsze z dużym lekiem podchodzą do spraw związanych z podatkami. Nieznajomość przez nich tematu opodatkowania w relacji do pracownika i kosztów uzyskania przychodów z jego pracy za granicą sprawia, że temat ten wciąż powraca w rozmowach z moimi klientami.

15:05, przemyslaw_gogojewicz
Link Dodaj komentarz »
piątek, 18 kwietnia 2008
Jakie obowiązki w VAT rodzi darowizna na cele charytatywne?
Przedsiębiorca zwraca się z zapytaniem: Jakie obowiązki w VAT rodzi darowizna na cele charytatywne? Darowizny podlegają opodatkowaniu wyłącznie wtedy, gdy podatnikowi przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego.

09:12, przemyslaw_gogojewicz
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 17 kwietnia 2008
Problemy przedsiębiorców z opłatą produktową.
Czym jest opłata produktowa? Problematyka opłaty produktowej nie jest rzeczą nową, ale wciąż dostarcza problemów zwłaszcza tym z przedsiębiorców, którzy mają produkcję wyrobów własnych.

12:53, przemyslaw_gogojewicz
Link Dodaj komentarz »
Pracownik za granicą, czyli problemy składkowe
Pracownik za granicą - gdzie płacić składki? Trudnością jest wysyłanie pracowników do USA czy Norwegii, a zatem krajów nie będących członkami Unii. Stosunkowo rzadko spotykam pracodawców, którzy chcieliby wysyłać swoich pracowników na Białoruś czy do Rosji. Jednakże i w takim przypadku trzeba się wykazać znajomością tematu.

12:47, przemyslaw_gogojewicz
Link Komentarze (6) »
Samozatrudnienie jako alternatywa do zatrudnienia pracownika.
Samozatrudnienie jest z całą pewnością alternatywa do zatrudnienia pracownika. Pracodawcy obecnie stosunkowo często wykorzystują tę właśnie formę szeroko rozumianej współpracy z pracownikiem, chociaż przeważnie nie do końca rozumieją, o co w samozatrudnieniu chodzi.

12:45, przemyslaw_gogojewicz
Link Komentarze (6) »
środa, 19 marca 2008
Bezrobotny wolontariuszem fundacji lub stowarzyszenia bez utraty prawa do zasiłku
Bezrobotny wolontariuszem fundacji lub stowarzyszenia bez utraty prawa do zasiłku? Osoba bezrobotna może zostać wolontariuszem, bez utraty prawa do zasiłku dla bezrobotnych.

15:01, przemyslaw_gogojewicz
Link Komentarze (2) »
1 ... 21 , 22 , 23 , 24 , 25